Dopravci: Zásilkovna  - Výdejní místa umožňují platit dobírky pouze platební kartou. Otevřené jsou pouze některé výdejny, ty zavřené Vám systém vůbec nenabídne.  Česká pošta většinou nechává balíky na poště, GLS doručuje. Zavedli jsme platbu převodem.

Historie šafránu

Šafrán - Červené zlato

Ano, červené zlato je označení pro nejvzácnější koření světa. Koření, které používala Kleopatra do svého osobního parfému, koření, kterým barvívali mniši svoje roucha. Co víme o šafránu?

Říká se v našich krajích „jako šafránu“. Ano, šafránu opravdu stačí několik částeček a obarví vám nápoj nebo čaj nebo pokrm do krásné žlutooranžové barvy. Šafrán má nezaměnitelné aroma, které dodá jídlu výjimečnou chuť.

 

Šafrán – perská medicína

Šafrán odpradávna používali Peršané, ale i jiné národy Orientu, Egypta atd. Šafrán je dnes znám více jako koření, ale tvoří významný prostředek tradiční perské medicíny. Šafrán se používá na harmonizaci funkce ženských a mužských pohlavních orgánů a na kvalitu sexuálního života, konkrétně na zlepšení erekce a potence. Šafrán ovlivňuje kvalitu spermií. U žen harmonizuje menstruační cyklus a zmírňuje průběh premenstruačního syndromu (PMS).

Další významné použití šafránu je na nervový systém, protože obsahuje látky, které pomáhají při stavech deprese, používá se i při alzheimerově chorobě a dalších psychických obtížích. Dává se při zánětech zubu i jiných, a v neposlední řadě je šafrán oblíbené afrodisiakum.

Alexandr Veliký používal šafrán do jídla i na obklady a koupele na rány svých vojáků.

7

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.